עיצוב אלבומים- מהי הדרך הטובה ביותר?

אלבומי תמונות הם חלק מחיינו והיום כאשר הכל הופך רגעי, משתנה כל הזמן, רוב הדברים הם חסרי משמעות ונשכחים מהר מד, דווקא היום, חשוב להנציח יותר מתמיד את הרגעים המשמעותיים שלנו, דווקא היום כאשר הם כל כך רגעיים ונשכחים בן רגע. עיצוב אלבומים הוא עיצוב לכל דבר וכמו בכל דבר שאנחנו מעצבים צריך שיהיו לנו קווים מנחים.

אז על מה צריך להסתכל ומה צריך לשאול את עצמנו כאשר אנחנו עוסקים בעיצוב אלבומים?
הדבר הראשון שאנחנו צריכים לעשות הוא כמעט מובן מאליו אך לא תמיד עושים אותו בשלב הנכון. בחירת התמונות צריך להעשות לפני הכל כיוון שהתמונות יגדירו לנו את טיבו של האלבום. אז אספו את התמונות שאתם רוצים ומתוכם בחרו את אלה שאתם רוצים להנציח, צמצמו את הכמות למס תמונות הרצוי ותיגשו לשלב הבא.

כל עיצוב אלבומים משתנה מאלבום לאלבום. השאלה הראשונה היא מה האלבום מייצג, האם הוא אלבום חתונה? האם אלבום נעורים? אלבום שמכיל בתוכו חיים שלמים? התשובה תקבע את אופיו של האלבום והעיצוב בהכרך יהיה חייב לייצג באופן מסוים את האפיון הזה. השאלה השניה היא מי הוא האדם, זוג, משפחה שהאלבום שייך לו, מה הוא מייצג, איך הוא מצטייר בעיניי עצמו ובעיניי אחרים. שני הדברים האלה צריכים לשמש לנו קווים מנחים.

דוגמאות:
אדם חם שאוהב צבעים חמים ומייצג חום ואהבה לסובבים אותו כנראה יבחר בעיצוב אלבומים חם יותר בגוונים צבעונים וחמים יותר, ואדם קר יעשה להפך. גם בתוכנו של האלבום יש להתחשב ואם האלבום מכיל תמונות חתונה אז האלבום צריך להתעצב בהשראת התחלה חדשה וזוגיות.

עיצוב אלבומים דיגיטלים זו אמנות לכל דבר ואחרי שתשאלו את עצמכם את השאלות שכתובות למעלה ותנסו להבין איך האלבום צריך להיות מעוצב אתם תבינו בדיוק על מה אני מדברת. מתוך האפשרויות האינסופיות ושלל הצבעים והתבניות אתם תצרו אלבום תמונות מעוצב נפלא וכאשר התהליך יסתיים אתם תחושו שפעם הבאה זה יהיה פשוט יותר ובכלל תתחילו להסתכל על משימות עיצוביות באופן קצת שונה, אמנותי יותר.

Add a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *