מה לא לעשות כששולחים חבילות לחו"ל:

חודשי נובמבר ודצמבר מהווים את התקופה העמוסה ביותר בשנה מבחינת משלוחים לחו"ל.

הסיבה היא שהחגים הנוצריים החלים בחודשים אלו מלווים במתנות ובמשלוחים רבים, הן לצורך עסקי והן לצורך פרטי. חג ההודיה, חג המולד וחגיגות סיום השנה האזרחית, מהווים מועדים אשר נחגגים במקומות רבים ברחבי העולם מביאים אנשים לשלוח מתנות, כרטיסי ברכה ועוד מגוון משלוחים. ישראלים רבים מכירים אנשים ברחבי העולם שחוגגים חגים אלו ולכן בישראל עולה כמות המשלוחים המופצים לחו"ל בתקופה זו.

למי יש לשים לב כאשר שולחים חבילה לחו"ל

רבים הבוחרים לשלוח חבילות לחו"ל בעזרת שירותי בלדרות, מגלים אכזבה רבה שכן במקרים רבים שלטונות המכס או רשתות הדואר במדינות היעד לא מבצעים את המוטל עליהם. דבר נוסף אשר גורם לאכזבה רבה בקרב השולחים הוא האופן שבו החבילה מגיעה. אם וכאשר החבילה מגיעה ליעדה, היא לא נראית כפי שנראתה כשנשלחה. שכן מרבית האנשים אשר שולחים חבילות לחו"ל אינם יודעים כיצד לארוז חבילה, ובפרט לא יודעים כיצד לארוז חבילה הנשלחת לחו"ל, שכן חבילות לחו"ל דורשות אריזה עדינה וקפדנית יותר בגלל הטלטלות הרבות שהן עוברות במסע. אריזה נכונה מתבצעת בעזרת יצירת חיץ בין הפריטים באמצעות נייר בועות, ספוג או כל חומר שיכול לספוג מהלומות. אם אתם שולחים מיכלים שבתוכם חומר נוזלי כלשהו, הקפידו לעטוף אותם בנייר דבק טרם תכניסו אותם לאריזת המשלוח, שכן הלחץ הרב המופעל עליהם בטיסה או כל מכה חזקה שהיא יכולים לגרום להתפוצצותם וכך ללכלוך של שאר הפריטים בחבילה.

מה עליכם לעשות במידה והחבילה שלכם מעוקבת במכס

על מנת למנוע את עיכוב או החרמת המשלוח במכס של מדינת היעד, יש גם דברים שניתן לעשות: מלאו שטר מטען מתאים ומפורט ואל דלגו על שום סעיף והיו בקיאים למגבלות המכס של המדינות אליהן אתם שולחים –לצרפת, אנגליה וארה"ב חל איסור לשלוח פירות וירקות, פרוות אמתיות של בעלי-חיים וכמובן חומרים נפיצים ודליקים (חומרים אלה אסור למשלוח במרבית המדינות המערביות), באופן אירוני ברוסיה חל איסור לקבלת משולחים המכילים דברים אלכוהוליים, ליפן לא ניתן לשלוח משלוח אשר מכיל מעל ל-24 מוצרי קוסמטיקה ואילו אוסטרליה מגבילה אף היא את כמות האלכוהול בה ניתן לשלוח במשלוח בודד.

Add a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *